TURIECKAP 2016

V Turčianskych Tepliciach sme tradične otvárali sezónu horských bicyklov tradičnými pretekmi. V tomto roku nás čakali hneď dva. V sobotu 16.4. AGGLU OPEN TURIECKAP, ktorý bol 1. kolom Žilinskej ŽUPATOUR. Z rána bola trať ešte premočená po štvrtkovej búrke a piatkovom daždi pri značení tratí. V priebehu dňa však korene i celá trať začala vysychať a tvoril sa perfektný podklad pre nedeľné 1. kolo Slovenského pohára - BAJKULA TURIECKAP - Memoriál Petra Vričana. Celú sobotu prialo aj počasie a na našu trať prilákalo 120 pretekárov z celého Slovenska.

V nedeľu už od rána počasie naznačovalo že teploty vystúpia na tento termín vysoko a to sľubovalo aj hojnú účasť. Už od rána sa to potvrdzovalo, keď pol hodinu po štarte bolo prihlásených už viac ako 200 pretekárov. Celkovo sa počet štartujúcich vyšplhal na rekordných 306 pretekárov, čo nás príjemne prekvapilo. Hneď od prvej kategórie bolo vidieť na tati ostré súboje. Korene obschli, trať začala dostávať ten ideálny grip a do štartu posledných kategórií bola famózne vyjazdená. Nevyhlo sa nám aj niekoľko úrazov, ktoré však k tomuto športu patria. Pre veľký počet startujúcich sa nám mierne natiahlo čakanie na niektoré štarty, ale vo finále, výsledky boli vyhlásené do 17tej hodiny.

Z našej strany patrí veľké poďakovanie všetkým, ktorí na týchto pretekoch pomáhali, všetkým, ktorí sa zúčastni a hlavne našim partnerom, bez ktorých by sa takéto akcie nemohli ani uskutočniť.

ĎAKUJEME a tešíme sa o rok!

sobota 16.4. 2016 verejné preteky AGGLU OPEN TURIECKAP pre deti a dospelých v rámci seriálu žilinskej župy

PROPOZÍCIE    VÝSLEDKY

nedeľa 17.4.2016 BAJKULA TURIECKAP, Memoriál Petra Vričana - Slovenský pohár MTB XCO.

PROPOZÍCIE    VÝSLEDKY

PARKOVANIE

Parkovanie je ako po iné roky s prístupom od mesta na tzv. "slepú ulicu", teda nie je možné parkovať v priestore štartu s prístupom z hlavnej cesty I/65. Prístupová trasa bude značená, sledujte prosím tabuľky. Google vás navedie nezmyselne, teda sledujte trasu podľa mapky dolu.

Prihlásením na preteky dávam súhlas na spracovanie poskytnutých údajov pre účely evidencie na športovom podujatí podľa § 11 zákona č. 122/2013 o ochrane osobných údajov.

video víťaza Mareka Konwu, autor Maciej Wojtowicz

15. apríl - report z nášho preteku na MTBiker.sk, fotogaléria z TURIECKAPU 2014 v našej Galérii

13. apríl - VÝSLEDKY GORE BIKE WEAR TURIECKAP 2014

Za vydareného počasia usporiadal Klub priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice tradičné otvorenie sezóny horskej cyklistiky v odvetví cross-country, olympijskej disciplíny. Pretek GORE BIKE WEAR TURIECKAP privítal 13. apríla 2014 slovenskú, českú a poľskú špičku pretekárov. Pretekalo sa na veľmi dobre pripravenom okruhu s dĺžkou 4,5 kilometra. Podmienky na trati ponúkli množstvo veľmi pekných súbojov vo všetkých kategóriách, kde v hlavnej kategórii zvíťazil poľský pretekár Marek Konwa. V ženskej kategórii zvíťazila Janka Keseg Števková. Darilo sa aj našim pretekárom, ktorí sa umiestnili na stupňoch víťazov, v kategórii mladších žiakov obsadil Oliver Hanko druhé miesto a v Masters C obsadil Ladislav Vlčko pekné druhé miesto. Sme radi, že všetko prebehlo v duchu fair-play, bez vážnejších úrazov a určite patrí poďakovanie celému tímu organizátorov, rozhodcov a ľudí, ktorí nám pomohli. Veď bez nich by sa nedalo zorganizovať podujatie medzinárodného rozmeru s rekordným počtom 248 štartujúcich pretekárov.

VÝSLEDKY GORE BIKE WEAR TURIECKAP 2013 pdf na stiahnutie

FOTO KPHC_TR - Picasa

VEĽKONOČNÝ TURIECKAP 2012 - najlepší pretek jarnej sezóny

MTB XC - VEĽKONOČNÝ TURIECKAP 2012

výsledky

Ďakujeme za účasť všetkým pretekárom, atmosféra bola vynikajúca. Vyšlo tiež počasie, ktoré nás potešilo. Ospravedlňujeme sa za technické nezrovnalosti dotknutým pretekárom, na ktorých sa pracuje a v budúcnosti budú odstránené. Veríme, že sa stretneme aj o rok.

Zároveň chcem požiadať v rámci fair-play prístupu na trati o väčšiu ohľaduplnosť, na ktorú poukazovali iní pretekári, pretože bolo množstvo podnetov o nie moc peknom správaní pomalších pretekárov pri obiehaní. ďakujem