Upravované bežecké stopy - akt. 20.1.

20.1.- bohužiaľ Murphyho zákony fungujú a od včera večera,keď sme sa chystali upravovať, prestal štartovať skúter. momentálne nemáme za čím ťahať valec, no pravcujeme na spojazdnení. budeme vás informovať o aktuálnom stave.

18.1.2018 - včera pretlačené na Luhoch. Je tam dosť trávy a snehu zatiaľ málo. Silný južný vietor. V najbližších dňoch skúsime novú lokalitu, pole za cintorínom. Uvidíme,a ký bude stav snehu po vetre. Budeme informovať. 

18.12. - zatiaľ stále bez snehu, pokiaľ niečo napadne, tak sa do úpravy pustíme znova. už máme aj systém na klasiku

10.12.- aktualne sme neupravovali. Cakame co urobi hlasene oteplenie a potom sa uvidi ci bude co tahat. Inak ostal celkom dobry zaklad. Uvidime a dame vediet. Uz sa bude dat strojovo robit aj klasika.

5.12. večer - podklad je stále mokrý a treba aby to premrzlo. Lahko pripadlo, no klasicka stopa taha este vlhko od spodu. FT je lepsie. Uvidime k vikendu. Este nie su uplne idealne podmienky, ale na zaciatok decembra u nas podmienky dobre.


 

Poradilo sa nám vytvoriť zariadenie na úpravu bežeckých stôp a začali sme s prvou testovacou údržbou lúky na Luhoch za futbalovým štadiónom. Zatiaľ sme v aktuálnych podmienkach pretlačili sneh na dve šírky, cca 4 metre. Krajom je zatiaľ lyžami urobená stopa na klasiku. Podľa podmienok budeme cez víkend robiť strojovú stopu na klasiku.

Všetko bude závisieť aj od odmäku a následne pripadnutého snehu. Riešime ako to celé presunúť aj do iných lokalít a pripravovať stopy aj inde.

Zatiaľ tieto trate nájdete na Luhoch za futbalovým ihriskom, odkiaľ je aj ideálny prístup, alebo z ulice Holeška od Dolnej Štubne. Nižšie nájdete aj mapku pre lepšiu orientáciu.

Informáciu budeme aktualizovať, sledujte nás aj naďalej.